Radosław Babica (Nosan Kielce) w ćwierćfinale Slovenian Open. Jego dobry występ w tym turnieju przesunął go aż na 9. miejsce w Rankingu Europy. Na podium w turnieju kobiecym stanęła Kasia Wesołowskiej.

EPBF Euro Tour w Portoz - Babica

25 sierpnia br. Radosław Babica popisał się doskonałym 5. miejscem w Grand Prix Europy. W pierwszych pojedynkach grupowych Babica stracił zaledwie 5 punktów. Pierwsza porażka Polaka skazała go na mecz o awans z bardzo dobrym Arjanem Matrizi z Albanii. Babica wygrał 9-7. Podobnie było ze słynnym Mario He z Austrii. Polak Mateusz Śniegocki (Konsalnet Warszawa) - zwycięzca sprzed roku wygrywał kolejne rundy, jednak zatrzymał się na juniorze - Danielu Tanguddzie ze Szwecji, który podobno ma patent na Polaków. Niestety Mateusz  Śniegocki przegrał ten pojedynek, zaś wcześniej pokonał Tomasa Larssona, Maximiliana Lechnera i Rui Edgara Franco, dzięki czemu do fazy pucharowej awansował bez porażki.

Tomasz Kapłan (Nosan Kielce) również bez porażki awansował do fazy KO. Wtedy jego ostatnim rywalem był Tomas Larsson ze Szwecji. Ostatecznie Szwed wygrał 9-4. Kapłan popisał się świetną grą w fazie eliminacyjnej: pokonał Austriaka Georgia Hoeberla i Niemca Thomasa Poeschela. Mecz o awans okazał się dużo bardziej dramatyczny, jednak ostatecznie Petri Makkonen musiał uznać wyższość Polaka.

Po raz trzeci w fazie pucharowej ET zameldował się Michał Turkowski (Nosan Kielce). Polak w fazie grupowej wygrał z Mikhail Kiladze, Stephanem Cohen i Ivica Putnik. Jednak przegrał z wynikiem 7-4 z Jasmin Ouschan z Austrii, która w rywalizacji z mężczyznami może poszczycić się medalem MŚ. Czwarte oczko okazało się ostatnim w wydaniu Turkowskiego.

O awans otarło się pięciu Polaków. Jednak Karol Skowerski z Nosan Kielce przegrał w meczu o fazę KO z Rusłanem Chinakovowi. Mieszko Fortuński (DSB ERG Bieruń Folie Wrocław) uległ porażce Maksimowi Dudanetsowi, jednak wygrał z Fabio Petronim. Piotr Kudlik (LP Metal Fach Sokółka) przegrał z Danielem Tanguddow. Wojciech Trajdos (Konsalnet Warszawa), zwyciężył z Darylem Peachem, jednak musiał uznać jego wyższość w meczu o awans z lewej strony. Michał Lichodziejewski (Bieg Wulkanów Loft Złotoryja), który szedł jak burza przez lewą stronę tabelki, jednak ostatecznie uległ Richardowi Jonesowi. Cała piątka zajęła 33. miejsce.

Więcej relacji z wydarzenia znajdziecie na stronie PZBil.

Zawody Slovenian Open wygrał Estończyk - Denis Grabe.

Zaś ogromny sukces w turnieju zdobyła Kasia Wesołowska (Nosan Kielce). W kobiecym EPBF Euro Tour wzięło udział 31 zawodniczek. Katarzyna zajęła 3. miejsce. W Portoroz zagrała również Oliwia Czupryńska (Nosanu Kielce), która awansowała do ćwierćfinału bez porażki. Jednak wtedy przegrała z Austriaczką Sandrą Baumgartner 3:6.

Kobiecy turniej wygrała Jasmin Ouschan z Austrii.

Relację z turnieju będzie można zobaczyć na stronach www.eurotouronline.com.
Powrót        
  

0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 Oceny)

Bilard na żywo

 

partner strategiczny

Partnerzy