Daniel Macioł (Nosan Kielce) zajął pierwsze miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów w Portoroz 2014. Daniel okazał się nie pokonany potwierdzając przy tym swój niesamowity bilardowy talent. Wkracza wkracza z impetem na szlak, jaki niegdyś przecierali najwięksi - z Ralphem Souquetem na  czele. W zawodach zagrali także Michał Muklewicz i Wiktor Zieliński, którzy uzupełnili skład podium.

 Mistrzostwa Europy Juniorów - Portoroz 2014

Na wstępie zdobył dwa złota w dwóch startach. Daniel nie miał sobie równych w ósemkę. W finale zmierzył się z drugim Polakiem Michałem Muklewiczem (Pool Bilard Wejherowo), który również posiada fantastyczne zdolności. Daniel Macioł szybko objął prowadzenie 4-1, jednak Michał się nie poddawał. Szybko wyrównał wynik i wyszedł na prowadzenie. Zmęczenie Muklewicza i doświadczenie Macioła pozwoliło zwyciężyć Danielowi. Zawodnik z Nosanu zdobył dwa ostatni punkty zdobywając drugi tytuł Mistrza Europy Juniorów w Portoroz. Tym samym polski zawodnik jest, obok Joshuy Fillera MVP Turnieju na jego półmetku.

Droga Michała Muklewicza do finału przypominała twórczość Henninga Mankella, stanowiąc serię thrillerów. Tylko dwa mecze skończyły się wcześniej, niż po 11 partiach. W starciach kolejno z: Emilem Bjorkmannem, Sanjinem Pehlivanoviciem i Benem Dashem Muklewicz albo miał sporą przewagę, albo szybko doganiał przeciwników. Ćwierćfinał z Patrickowi Hofmannnowi okazał się dla niego prawdopodobnie najtrudniejszy. Mecz o finał z doświadczonym Eklanem Ekci wygrał Muklewicza (6-2).

Brązowy medal trafił do Wiktora Zielińskiego z Hades Poznań. Zaczął on od porażki z Ekcim, jednak na lewej stronie dzielił i rządził. Stracił punkty w 4 meczach, które dałyby mu drogę do awansu. Imponującą skuteczność utrzymał w I rundzie KO wygrywając z zawodnikiem z Belgi: Aaron Vancoppenolle. Najtrudniej było walczyć o medal z Bośniakiem Sanjin Pehlivanovic. Zawodnik z Bałkanów miał przewagę, jednak Wiktor doprowadził do wygranej dzięki temu awansował do półfinału aby zmieżyć się z kolegą z polski Danielem Maciołem.

Złoto trafiło do Daniela Macioła, srebro Michała Muklewicza, zaś brąz do Wiktora Zielińskiego.

Gratulujemy!!

Mistrzostwa Europy Juniorów - Portoroz 2014

0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 Oceny)

Bilard na żywo

 

partner strategiczny

Partnerzy