Daniel Macioł z Nosan Kielce okazał się bezkonkurencyjny w 14/1 podczas Mistrzostw Europy Juniorów w Portoroz! Ten wielki wyczyn po trzykroć zapisuje się w historii polskiego sportu bilardowego, będąc: 10 Mistrzostwem Europy w kategorii młodszej dla Polski, pierwszym w tym stuleciu tytułem Mistrza Europy Pupili w 14/1 oraz pierwszym tytułem Mistrza Europy dla Daniela Macioła.

Daniel Macioł mistrzem Europy juniorów w bilard 14/1

W finale Daniel Macioł dał popis dojrzałości. Cyriel Ledoux z Holandii pierwsze punkty zdobył dopiero, wtedy gdy Daniel podczas trzech podejść uzbierał aż 49 oczek. Ledoux nie miał możliwości wykorzystać swoich szans, co pozwaliło Danielowi osiągnąć wspaniały wynik finału na 75-25 dla Polaka.

Daniel Macioł mistrzem Europy juniorów w bilard 14/1

 

Tak wyglądała droga do złota Daniela Macioł:

Daniel Macioł - Persad Kaylash (Holandia) wynik 75-45, z Volery Sandro (Szwajcaria) 75-0, z Georgopoulos Nicolas (Niemcy) 75-27, z Muklewicz Michal (Polska) 75-41, z Hofmann Patrick (Niemcy) 75-64, Ledoux Cyriel (Holandia) 75-25 (finał).

Na piątym miejscu byli Paweł Kaczmarek (Bilard Studio Warszawa) oraz Michał Muklewicz (Pool Bilard Wejherowo).

Już dziś okaże się kto będzie kolejnym medalistą w odmianę 10 bil. W ćwierćfinale wystąpi trójka polskich zawodników: Paweł Kaczmarek (Bilard Studio Warszawa), Konrad Kleinszmit (Pool Bilard Wejherowo) oraz Wiktor Zieliński (Hades Poznań). Stawką będzie awans do strefy medalowej.
Rozpocznie się o godz. 17.00.

Pełne wyniki i sprawozdanie na stronie PZBil.

 

0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 Oceny)

Bilard na żywo

 

partner strategiczny

Partnerzy