Drużynowe Mistrzostwa Świata w Pekinie przebiegły dla Polskich zawodników fantastycznie. Zwyciężyliśmy z teamem z Chorwacji, jednak odnieśliśmy porażke o medal w walce z zespołem z Chin.

 Drużynowych Mistrzostw Świata w Bilard w Pekinie - blog Kasi Wesołowskiej

Kolejny dzień rywalizacji rozpoczął się środę, 30 lipca, o godzinie 13.30 (7.00 czasu polskiego). Dzięki wygranej z Chorwacją, polski zespół awanswał do ćwierćfinałów zawodów. W chorwackiej drużynie liderem był były mistrz Europy I. Putnik. Wynik spotkania otworzył Tomasz Kapłan, który po bardzo dobrej grze pokonał J. Susnjara 6-4. Po porażce duetu Karol Skowerski - Mateusz Śniegocki z parą Putnik-Lisnic mięliśmy remis 1-1. W kolejnych pojedynkach w odmianę 9 bil zagrali Katarzyna Wesołowska vs. Z. Antonijevic oraz Karol Skowerski vs. M.Lisnic. Po pewnej grze na 2-1 dla Polski podwyższa Karol pokonując swego rywala 9-6.

Bardzo dobrze swój mecz rozpoczęła Kasia, która zwyciężyła 8-6. W ostatnich spotkaniach w 10 bil zmierzyli się ze sobą Śniegocki - Putnik oraz Kapłan-Wesołowska vs. Susnjara-Antonijevic. Nasz duet radził sobie dobrze i po dobrej grze wyszedł na prowadzenie. Nie zakończył jednak swego pojedynku bo wcześniej swój mecz wygrał Mateusz pokonując swego rywala 7-4. Zwycięstwo dało nam awans do ćwierćfinału. Zmierzyliśmy się z drużyną gospodarzy Chiny I.

Mecze ćwierćfinałowy Polska - Chiny był transmitowany na żywo przez publiczą telewizję Chin. W pierwszych pojedynkach zmierzyli się ze sobą T. Kapłan vs Wu Jiaging oraz K. Skowerski- M. Śniegocki vs Lie He Wen -Chu Bing Chia. Mecze te odbyły się na wysokim poziomie. Ostatecznie po dramatycznych końcówkach mieliśmy remis. Nasz duet zwyciężył bowiem 6-5 a Tomasz uległ 5-6. W drugiej rundzie w odmianę 9 bil zagrali ze sobą K. Skowerski vs Lie He Wen oraz K. Wesołowska vs Han Yu. Niestety oba spotkania wygrali zawodnicy z Chin i wyszli na prowadzenie 3-1. Do remisu i dogrywki potrzebowaliśmy więc zwycięstw w ostatnich dwóch meczach. Bardzo dobra gra od samego początku naszej pary pozwoliła im wyjść na prowadzenie 5-3. Tak samo wyglądała gra Mateusza, który prowadził 4-2. Od tego momentu jednak to rywal przejął kontrolę i ostatecznie zwyciężył 6-4 dając awans do półfinału swemu zespołowi.

Drużynowych Mistrzostw Świata w Bilard w Pekinie Drużynowych Mistrzostw Świata w Bilard w Pekinie!

W pozostałych spotkaniach ćwierćfinałowych zanotowano następujące wyniki:

  • Filipiny - Tajwan                  4-2
  • Chiny II - Wielka Brytania   4-0
  • Japonia - Niemcy                 4-3

W półfinałach zmierza się więc Chiny vs Filipiny oraz Chiny II vs Japonia.

teamchiny5

 

Gratulujemy zespołowi z Polski, który godnie reprezentował nasz kraj, którzy pokazali klasę i doszli tak daleko! Życzymy dalszych sukcesów!

Źródło: PZBil

0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 Oceny)

Bilard na żywo

 

partner strategiczny

Partnerzy