Nasz kraj z pewnością jest EUROPEJSKĄ POTĘGĄ W BILARDZIE! Taką samą ilością zdobytych medali na tegorocznych Mistrzostwach Europy w Północnym Cyprze, mogą poszczycić się jedynie Austriacy. Dzięki dwóm tytułom rewelacyjnej zawodniczki Jasmin Ouschan oraz wygranych drużynowych,  to oni ostatecznie wygrali klasyfikację medalową.

6 medali dla Polski w Mistrzostwach Europy

Nasi reprezentanci odnieśli niesamowity sukces. Trzy brązowe medale zdobyli: Mateusz Śniegocki (Konsalnet Warszawa), Tomasz Kapłan (Nosan Kielce) i Katarzyna Wesołowska (Nosan Kielce). Dzięki srebnemu medalowi Oliwii Czupryńskiej (Nosan Kielce) możemy pochwalić się tytułem europejskiej potęgi! Ogromny sukces zajął także Mariusz Skoneczny (Duet Lipiński dachy Tomaszów Mazowiecki), który zajął 9 miejsce.

Katarzyna Wesołowska jak zwykle nie zawiodła nas! Utrzymała Tytuł wśród Pań w polskich rękach i udowodniła, że dziesiątka to jej specjalność. Dzięki jej swojej konsekwencji i uporowi spełniła swoje marzenia o złotym medalu. Ostatni medal dla naszego kraju zdobył Mariusz Skoneczny, który okazał się największym objawieniem mistrzostw. Na mistrzostwach w Kyrenii dowiódł swój ogromny potencjał.
Ostatecznie nasza reprezentacja zajęła 4 miejsce w klasyfikacji końcowej.

Na przestrzeni zaledwie dwóch lat, nasza reprezentacja zdobyła aż 14 medali Mistrzostw Europy! W tym roku krążki zdobyli wszyscy wyselekcjonowani zawodnicy w naszej reprezentacji. Obecnie Polska posiada najbardziej wszechstronną reprezentację w bilardzie w Europie. Na nasz sukces złożyły się popisy aż sześciu zawodników, podczas gdy wyprzedzające nas inne kraje,  swoje pozycje budowały w oparciu o indywidualności i miały liczniejsze reprezentacje.

Za wsparcie zawodników, które jest nieodłącznym elementem do osiągnięcia sukcesu należy podziękować wszystkim kibicom, sponsorom, rodzinom i trenerom. Mamy nadzieje, że wszyscy cały czas będziecie z nami mocno trzymać kciuki za kolejne osiągnięcia naszych zawodników, które są jak najbardziej realne. Wyjazd reprezentacji w większości sfinansowany był dzięki dofinansowaniu MSiT, Why Not HOLIDAYS, PZBil oraz klubów.

Źródło: PZBil

0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 Oceny)

Bilard na żywo

 

partner strategiczny

Partnerzy