Duży sukces naszych reprezentantów na Grand Prix Europy w Kyrenii. Mieszko Fortuński (DSB ERG Bieruń Folie Bandaclub Wrocław) uplasował się na najniższym miejscu na podium. Aż pięcioro naszych zawodników znalazło się w TOP 15. Część z nich zdobyła nominację na mistrzostwa świata w 9 bil!

Podium dla Polski – Puchar Europy Euro Tour

III miejsce na podium Grand Prix Europy w 9 bil dla Mieszka Fortuńskiego to jak na razie jego największy międzynarodowy sukces. Dzięki temu prawdopodobnie spełni swój sen o mistrzostwach świata. Spośród Pań najlepiej zaprezentowała się Oliwia Czupryńska (Nosan Kielce), która zajęła 5 miejsce. Każda z polskich przedstawicielek pokonała renomowaną rywalkę .

Wydawało się , że nikt nie może pokonać Fortuńskiego, jednak sposób na to znalazł ostateczny zwycięzca , reprezentant Niemiec Ralf Souquet. Polak przegrał 9-3. Cennym triumfem okazało się zwycięstwo nad byłym liderem rankingu Dimitrim Jungo. Mecz o podium okazał się pokazem popisów w wykonaniu Fortuńskiego. Swoją bezbłędną grą udowodnił, że zasługuje na miejsce na podium. Pozostali zawodnicy znaleźli się w cieniu sukcesu Mieszka. Mateusz Śniegocki zajął wysokie, 10 miejsce. Tomasz Kapłan i Piotr Kudlik zajęli 17 miejsca. Znacznie, poniżej oczekiwań wypadł Karol Skowerski (Nosan Kielce), który zajął zaledwie 33 miejsce. Stało się tak za sprawą niespodziewanej porażki z Milanem Klobucnikiem. Na tym samym etapie swoją rywalizację zakończył jego klubowy kolega Konrad Juszczyszyn. W Kyrenii swój najgorszy występ zanotował od wielu miesięcy Radosław Babica (Nosan Kielce). Problemy zaczęły się już od porażki z Jaroslavem Polachem, a ich dopełnieniem okazała się przegrana z Karolem Skowerskim. Mariusz Skoneczny (Duet Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki) tak jak Babica zajął 49 miejsce. Adam Mściszow i Tomasz Deszczyński, który debiutował w Grand Prix Europy musieli zadowolić się 97 miejscami. Najgorzej wypadł Michał Turkowski, który nie odnotował żadnego zwycięstwa.

Piątym miejscem Oliwia Czupryńska udowodniła swą przynależność do europejskiej czołówki. Na brawa zasługuje również Katarzyna Wesołowska (Nosan Kielce), która zajęła 9 miejsce. Katarzyna awans do TOP 16 zapewniła sobie dzięki zwycięstwu nad Kristiną Schagan. Niestety jej marzenia o ćwierćfinale rozwiała Jasmin Ouschan, która pokonała naszą zawodniczkę. 17 miejsca zajęły Magdalena Tatarkiewicz (Break Kraków) i Iza Łącka (Pino Dębica).

Zgodnie z regulaminami EPBF, kwalifikacje można uzyskać wyłącznie poprzez wysokie miejsce w rankingu Pucharu Europy oraz wysokie miejsca w mistrzostwach Europy. Z polskich zawodników nominację uzyskali Tomasz Kapłan, Karol Skowerski, Mateusz Śniegocki, Mieszko Fortuński i Radosław Babica.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłości!

Źródło: PZBil

0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 Oceny)