Choć 14/1 nie przyniosło naszym reprezentantom tytułu mistrzowskiego, to cała Europa wie, z kim w Kyrenii trzeba będzie liczyć się najbardziej! Najlepsza spośród Polaków okazała się Oliwia Czupryńska (Nosan Kielce), która porażki posmakowała dopiero w finale. Na podium stanęli także jej klubowi partnerzy: Katarzyna Wesołowska i Tomasz Kapłan oraz Mateusz Śniegocki (Konsalnet Warszawa). Mistrzami Europy zostali Jasmin Ouschan ( Austria) i Niels Feijen ( Holandia).

medaliscimistrzostweuropy20 

Finał Olwii przeciwko zawodniczce, która ma medal mistrzostw  świata mężczyzn w tę odmianę, od samego początku przebiegał pod dyktando Jasmin Ouschan.

Austriaczka zaczęła od breaka w wysokości 20 punktów, które ustawiło rywalizację. Dalej Ouschan systematycznie powiększała przewagę. Większość swoich punktów Oliwia zdobyła, niwelując 36-punktową przewagę rywalki. Kolejne dwa blisko dwudziestopunktowe breaki pogrzebały szanse Oliwii na złoto. Dla ledwie dziewiętnastoletniej Czupryńskiej to już piąty medal w seniorskiej rywalizacji. Do dwóch złotych i dwóch brązowych, Polka, po genialnym występie, dokłada srebro!

Zawodniczkę, która spróbuje zdetronizować Ouschan wyłonił, jak rok wcześniej, wyłonił polski półfinał. Oliwii udało się wziąć rewanż na Wesołowskiej, która lepsza okazała się w ubiegłym roku w Portoroz. Losy półfinału przesądziły 24 "oczka", jakie Czupryńskiej udało się uzbierać przy stanie 12-10 dla niej.

Katarzyna zbliżyła się do rywalki na 20 punktów, przegrywając 25-45. Dalej Panie popisywały się podejściami o podobnej wartości, co pozwoliło Oliwii awansować do finału wynikiem 75-48. Kasia, która na najniższym stopniu podium stanęła obok Line Kjorsvik, zdobyła swój szósty medal Mistrzostw Europy.

Kapłan i Śniegocki imponowali przez cały turniej, choć to zawodnik Konsalnetu wydawał się z większym impetem wpaść w tegoroczne Mistrzostwa, nie notując ani jednej porażki do samego półfinału. Co więcej, jego rywale stanowili tylko tło, dla popisów Mistrza Dziesiątki, który popisywał się wysokimi breakami.

Dopiero w ćwierćfinale, po pokonaniu: Michela Bartola, Miguela Silvy, Dino Ceremagicia, Andreasa Madsena i Manuela Gamy za sprawą Fabio.

Mistrzostwa Europy w Bilard

Więcej - http://www.bilard-sport.pl/aktualnosci.php?inf_id=1645

Źródło: PZBil

0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 Oceny)

Bilard na żywo

 

partner strategiczny

Partnerzy