Bilard - Polska Liga Bilardowa 2014

Druga kolejka Bilardowej Ekstraklasy za nami. Trzecia kolejka spotkań zaplanowana jest na 6 kwietnia. Dwa pojedynki jednak nie odbędą się w terminie. Powodem są Mistrzostwa Europy na Cyprze Północnym, w których wystąpi reprezentacji Polski. Zagrają w  nich bilardziści zespołów Lipiński Dachy, Konsalnetu Wodny Park oraz Nosanu (Skoneczny, Śniegocki, Kapłan). Szlagierem trzeciej serii będzie spotkanie na szczycie - mecz Nosan Kielce kontra Konsalnet Warszawa.

UKS 13 Joker Tomaszów Mazowiecki - Nosan Kielce (4:12)

W pojedynku pomiędzy beniaminkiem UKS 13 Joker Tomaszów Mazowiecki oraz drużyną Nosan Kielce swoją wyższość potwierdzili obrońcy tytułu mistrza kraju. Wynik 12:4 dla Nosanu grającego w składzie: Radosław Babica, Tomasz Kapłan, Karol Skowerski, Michał Turkowski to ich kolejny krok do pozycji lidera tabeli. Spotkanie to miało swoje plusy, którymi był elitarny charakter, wstęp na zaproszenia, przyjazny stosunek obu drużyn, punktualność, przestrzeganie zasad fair-play, oraz bardzo dobrze przygotowana sala do pojedynku, nowy sprzęt do gry (sukno, bile).

Dla młodych zawodników z UKS-u była to lekcja, którą zapamiętają na długo. „Wierzę, że Joker mimo swojego młodego wieku, jest drużyną, którą stać na dobrą grę i zwycięstwa, to jest tylko kwestią czasu. Potrzebujemy go by zmienić priorytety, rozkapryszonych nastolatków zmienić w odpowiedzialnych zawodników. Musimy znaleźć sposób jak pogodzić ich treningi z nauką w szkole i pozwolić im oswoić się z rolą członka drużyny, jednej z najlepszych w kraju. Mamy też kłopoty z dofinansowaniem zespołu i realizacją programu startów przygotowawczych. Do końca sezonu jeszcze wiele spotkań i możemy narobić sporo zamieszania w tabeli" - skwitował po meczu Dariusz Kobacki.

Konsalnet Wodny Park Warszawa - Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki (12:8)

Spotkanie między drużynami Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki a Konsalnetem Wodny Park Warszawa nie rozczarował. Do regulaminowej zmiany, goście po wyraźnych błędach gospodarzy prowadzili 4:2. Wejście kapitana stołecznej drużyny - Wojtka Trajdosa było punktem przełomowym meczu. Gospodarze nabierali pewności, gra zaczynała się wreszcie kleić, co dało prowadzenie 7:4. Co prawda goście doprowadzili do remisu, lecz szybko atut własnego boiska przesądził o wyniku spotkania. Po ładnej grze, zwłaszcza kapitana drużyny, Konsalnet pewnie wygrał decydujące partie i w efekcie rozstrzygnął mecz na własną korzyść wynikiem 12:8.

Amnezja Kalisz - Bilard Studio Warszawa (12:8)

Klub sportowy Amnezja Kalisz zorganizował "Tydzień z bilardem" w Galerii Tęcza. W niedzielę rozegrano mecz w ramach drugiej kolejki Ekstraklasy Bilardowej. Mecz z Bilard Studio zaczął się dla gospodarzy bardzo obiecująco. Jenak szybko okazało się, że nie będzie tak łątwo. Padały kolejne remisy 3:3 oraz 8:8. Ku radości licznej publiczności kolejne partie padły łupem drużyny kaliskiej i wynik został ustalony na poziomie 12:8 dla Amnezji. Podkreślić należy, że to był bardzo udany cały tydzień, tak pod względem sportowym, promującym bilard i organizacyjnym. Ustawione trybuny wokół stołu gwarantowały komfortowy widok. Oprawa konferansjerska na najwyższym zawodowym poziomie przybliżała jeszcze tajniki i zasady gry w bilard (prowadził ją dziennikarz sportowy Piotr Szymański). Organizatorzy już dzisiaj planują kolejną taką akcję.

Metal Fach LP Sokółka - ERG Bieruń Folie Bandaclub Wrocław (12:8)

Druga kolejka dla sokółczan to równocześnie ważny mecz z godnym rywalem i inauguracja sezonu ligowego z racji pauzowania w I kolejce. Debiut w nowej formule rozgrywania ligi był dużą niewiadomą  i dużym wyzwaniem dla gospodarzy. Rywalizacja rozpoczęła się punktualnie o 15 tej a pierwsze partie  pokazały lekkie zagubienie ekipy z Sokółki, co przyniosło proste błędy i prowadzenie gości 4:1. Z każdym kolejnym rozbiciem obie drużyny grały coraz lepiej, sokółczanie nie popełnili żadnego błędu (nie licząc „suchego" rozbicia) i uzyskali prowadzenie 8:6. Uzyskana przewaga pozwoliła na większy spokój w zespole i kontrolowanie przebiegu gry o końca. Zwycięstwo 12:8 z bardzo mocnym rywalem uznano w Sokółce za świetne otwarcie sezonu.

Po dwóch seriach spotkań na czele Nosan Kielce, który wyprzedza tylko małymi punktami Konsalnet Wodny Park Warszawa. Zwycięstwo i porażkę a więc po 4 punkty mają trzy drużyny: Lipiński Dachy, Amnezja i ERG Bieruń Folie Bandaclub. Metal Fach zaliczył już pauzę i z jednym zwycięstwem czeka na dalsze rozstrzygnięcia. Ligową tabelę, bez zwycięstw, zamykają Bilard Studio, UKS 13 Joker i Idoslubu.pl.

Aktualna tabela na stronach Polskiej Ligi Bilardowej

Źródło: Polski Związek Bilardowy

Bilard na żywo

 

partner strategiczny

Partnerzy