Ruszyły rozgrywki II Polskiej Ligi Bilardowej pełne ciekawych meczów i licznych niespodzianek z nowym systemem punktowania, który spotkał się z pozytywnym odbiorem. Całkowicie zmienił taktykę zespołów, mecze są bardziej zacięte, ponieważ liczy się każdy pojedynek.

W pierwszej grupie komplet punktów zdobyła drużyna z Bydgoszczy i Wejherowa. Na starce zgubili punkty: Limonare Arkadia, Przyprawy Świata i Green Club Gamma. Bez punktów pozostają SKB Mrągowo i Green Club Delta Gdańsk, jednak to dopiero początek.

Liderami drugiej grupy został Bieg Wulkanów Loft Złotoryja, którzy osiągnęli najlepszy start w II lidze. Z jednym punktem straty pierwszą kolejkę zakończyli gracze z Bilardo.pl Zebra Opole. Tuż za nimi prawdziwy tłok: 2 Asy, Hades i notujący najlepszą inaugurację w lidze UKS Bila Zduny. Pozostałe drużyny muszą się wykazać w następnych kolejkach.

W następnej, trzeciej grupie nowy sposób punktowania dał najobszerniejszy rozrzut punktów na wszystkie drużyny. Najlepiej sezon zaczęły MOSiR Kętrzyn, Frame Łódź i Snikers Rękoraj. W pierwszej kolejce bardzo udane występy mieli Hulakula i Buffalo Club Bilard Studio, którzy wygrali swoje mecze. Przy kolejnych starciach zobaczymy czy ta grupa okaże się najbardziej wyrównana.

W kolejce ostatniej grupie odbyło się tylko 3 mecze. Jak na razie liderem grupy jest Oskar Stalowa Wola, wyprzedzając Karambol GCN Chorzów. Zwycięsko wyszedł też Break Ball Bielsko Biała. Rozstrzygnięcia w tej grupie zapadną jeszcze przed drugą kolejką.

Najlepszą statystykę po pierwszej kolejce ma Tomasz Oszman (Bieg Wulkanów Loft Złotoryja).

Tabele ligowe, wyniki, terminarz spotkań oraz statystyki dostępne są na stronach Polskiej Ligi Bilardowej 2014.

Źródło: Polski Związek Bilardowy

Bilard na żywo

 

partner strategiczny

Partnerzy