Pierwszy turniej cyklu Grand Prix Polski w Pool Bilard Brześć - Słomka Ptysiowa POL TOUR już za nami. Zwyciężył były wicemistrz świata juniorów Sebastian Batkowski z Framu Łódź z wynikiem 6:5, zatrzymując lidera rankingu i dwukrotnego mistrza Polski z 2014 roku Mieszka Fortuńskiego z ERG Filie Bieruń DSB Lubin dopiero w półfinale. Batkowski rozpocznie nowy sezon sportowy w koszulce lidera.

 

batkowski

źródło: http://www.bilard-sport.pl/

 

Grand Prix w Łodzi - 171. turniej w historii POL TOUR - przyciągnął 123 zawodników. Można z nich wyróżnić czołową ósemkę najbardziej doświadczonych graczy, z największym dorobkiem sportowym: Babica, Kapłan, Szewczyk, Juszczyszyn, Fortuński, Śniegocki, Kudlik i Batkowski.

 

Zwycięzca podsumował Mistrzostwa słowami: "Chyba dopiero jutro uwierzę w sukces. W meczu z Mieszkiem, gdy przegrywałem 1:3 pomyślałem, że nie wygram. Ale zaczął mi pomagać - robić błędy i się udało. W finale nie myślałem o zwycięstwie. Marek był faworytem także w moich oczach, ale chciałem grać swoje". Sebastian pokonał w finale Marka Kudlika zLP Metal fach Sokółka, faworyta zawodów. Obok Fortuńskiego brązowy medal wywalczył Mateusz Śniegocki z Konsalnetu Warszawa.

 

Oprócz polskich zawodników, o wygraną rywalizowali także czołowi zawodnicy ze Słowacji i Włoch. Najwyższe miejsce wśród gości zajął wielokrotny mistrz Słowacji Jaroslav Polach.

 

Nad porządkiem czuwali sędziowie Ziemowit Janaszek i Dariusz Kobacki.

 

Wyniki

 

  1/4 finału   1/2 finału   Finał
   
 
Mieszko Fortuński 6
Radosław Babica 3
   
 
 
Mieszko Fortuński 5
Sebastian Batkowski 6
   
   
 
 
Sebastian Batkowski 6
Konrad Juszczyszyn 2
 
 
 
Sebastian Batkowski 6
Marek Kudlik 5
   
 
 
Mateusz Śniegocki 6
Wojciech Szewczyk 0
   
 
 
 
Mateusz Śniegocki 3
Marek Kudlik 6
   
 
 
Tomasz Kapłan 4
Marek Kudlik 6

 

źródło: http://www.makmarketing.pl/

0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 Oceny)

Bilard na żywo

 

partner strategiczny

Partnerzy